CASTIGATORI CSL 20

Published by admin on

ECHIPA SUD

 

Inainte sa intram in discutii despre finala, aici aveti un mic review despre cum a decurs parcursul echipei pana in finala. Acum sa incepem. In data de 01.03.2020 s-a desfasurat finala CSL20 impotriva echipei REDWHITE. Modul de desfasurare a fost 3 din 5. Pentru cei mai slabi de inima, o echipa avea nevoie de 3 victorii pentru a se incorona campioana. Primul meci a fost fara istoric, s-a jucat dust2, unde jocul a fost ridicat la rang de arta de catre echipa noastra. Am batut 16-5 scurt, si am trecut la a 2-a harta, mirage. Ei bine, aici am cam luat-o pe cocoasa, baietii fiind orbiti de mirajul castigarii primului meci intr-un mod atat de usor. Dar au avut nevoie doar de putin timp sa realizeze ca nu este de joaca cu echipe RW, pierzand al 2-lea meci fara drept de apel. Meciul 3 s-a desfasurat pe de_nuke, o harta binecunoscuta de ambele echipe, fiind una dintre clasicele jocului. A fost un meci greu care s-a terminat cu victoria echipe noastre. In momentul asta, scorul la general era 2-1 pentru SUD si mai aveam nevoie de o victorie pentru a ne asigura victoria finala. Dar, desi aveam un moral bun inaintea meciului cu numarul 4, victoria era departe de a fi asigurata deoarece harta aleasa pentru acest meci a fost cea care ne-a creat probleme si in semifinala cu CS, si anume de_inferno cu a ei vestita banana. Ei bine, meciul 4 a avut tot ce poti sa-ti doresti de la o finala, un meci crancen, neputand spune cu certitudine care din cele 2 echipe ar fi putut iesi invingatoare din aceasta inclestare. Intr-un final, cei cu nervii mai tare si care si-au putut controla emotile au iesit invingatori, ducand scorul final la 3-1 pentru noi, asigurand totodata si victoria finala.

Categories: NEWS

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *